Maty izolacyjne

Maty izolacyjne i termoizolacyjne to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie, które doskonale izoluje ciepło. Ich zadaniem jest optymalizowanie temperatury zarówno w okresach letnich, jak i zimowych. Efektywność izolacji w przypadku mat jest bardzo wysoka, a parametry, ilość warstw i sposób montażu dobierany jest zgodnie z oczekiwaniami klienta oraz możliwościami konstrukcji.

Mata termoizolacyjna Termolock — czym się charakteryzuje?

Dla mat izolacyjnych Termolock charakterystyczny jest przede wszystkim skład oraz grubość. Są one wykonane z folii pęcherzykowej, która jest przekładana folią metalizowaną aluminium o najwyższej gęstości optycznej. Pojedyncza warstwa maty izolacyjnej da skuteczną ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczenia, natomiast każda kolejna warstwa pozwala utrzymać stałą temperaturę i ocieplić pomieszczenie w okresie zimowym.

Czynnikami, które wyróżniają maty termoizolacyjne Termolock, są przede wszystkim wytrzymałość i trwałość. Folia nawet po wielu latach nie traci swoich parametrów, dzięki czemu jest opłacalną inwestycją. Jest również odporna na działanie czynników zewnętrznych i środowiskowych, a dodatkowo nie przepuszcza wilgoci, która w przypadku słabej wentylacji drewnianej konstrukcji dachu prowadzi do rozwoju pleśni i grzybów, a nawet próchnienia konstrukcji poddasza. W związku z tym maty izolacyjne z naszej oferty zapewniają również bezpieczeństwo.

O wyjątkowości produktu z naszej oferty świadczy również zainteresowanie prestiżowych instytutów, od których otrzymaliśmy miano Ambasadora budownictwa pasywnego pezez akredytowaną jednostkę Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP. Dodatkowo produkt został zauważony i nagrodzony Srebrnym Filarem Budownictwa na Międzynarodowych Targach Budowlanych 2023.

Maty izolacyjne Termolock — wytrzymałość i niezawodność

Maty izolacyjne Termolock są w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie powodują żadnego ryzyka przy montażu oraz późniejszym użytkowaniu. Nawet podczas badań, w których próbki materiału zostały poddane procesowi przyspieszonego starzenia, nie wykazały one obniżenia parametrów izolacyjnych.

Materiał jest elastyczny i lekki, co ułatwia montaż, a dodatkowo nie obciąża konstrukcji poddasza. Maty nie wykazują skłonności do pylenia, co jest dodatkowym atutem ze względu na zdrowie użytkowników pomieszczeń, a także czystość samego poddasza. Mata jest stosunkowo cienka, dlatego nie zajmuje dużo miejsca w konstrukcji poddasza. Sposób, w jaki jest montowana, wyklucza też nacisk na pęcherzyki folii, dzięki czemu utrzymana zostaje stabilna temperatura. Mata izolacyjna jest odporna na działanie wilgoci, dzięki czemu zdecydowanie dłużej można cieszyć się jej pozytywnymi właściwościami, w przeciwieństwie do materiałów włóknistych, które trzeba odpowiednio chronić przed wilgocią czy negatywnym wpływem wiatru.

Mata termoizolacyjna na poddasze — jakie elementy wzmacniają jej działanie?

Aby wzmocnić efekt izolacji i docieplenia, który dają maty izolacyjne Termolock, warto zainwestować w dobrej jakości rolety okienne lub markizy. Ograniczy to dopływ promieni słonecznych w okresie letnim, co wpłynie na optymalizację temperatury.

Maty termoizolacyjne na poddasze — korzyści płynące z inwestycji

Założenie maty termoizolacyjnej to nie tylko zadbanie o komfort użytkowników zagospodarowanych pomieszczeń, ale również długofalowa oszczędność i optymalizacja gospodarki energetycznej w budynku. Dobrze ocieplone i wyizolowane poddasze to gwarancja lepszego spożytkowania wytworzonej energii i dbałość o długotrwałe ciepło w budynku przy mniejszych kosztach jego wytworzenia. Dzięki zastosowaniu aluminium w technologii mat izolacyjnych Termolock odbijane jest promieniowanie podczerwone, które wpływa na zwiększenie temperatury w pomieszczeniach.

Dodatkowym atutem jest również hydroizolacja, co oznacza, że folia nie nasiąka wodą i nie zatrzymuje jej, dzięki czemu konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Kolejną zaletą jest wysoka elastyczność materiału, która sprawia, że ułatwiony jest jego montaż. Użytkowników poddasza na pewno zaciekawi fakt, że mata ma także właściwości wygłuszające, które wpływają na akustykę i blokowanie niepożądanych odgłosów z zewnątrz. Skuteczność akustyczna maty izolacyjnej Termolock, jest lepsza od wełny, wykazały to testy porównawcze.

Do jakich prac ociepleniowych może być wykorzystana mata izolacyjna termiczna?

Wykorzystanie mat izolacyjnych Termolock kojarzy się przede wszystkim z ociepleniem poddasza i zabezpieczeniem go przed wpływem czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Istnieje jednak szereg innych zastosowań tego produktu. Maty Termolock mają szerokie zastosowanie w przemyśle chłodniczym przy izolacji tuneli oraz w przemyśle ogrodniczym, np. hale.

Takie nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie posłuży na lata, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty mat izolacyjnych Termolock. Ich niezawodność oraz długa żywotność pozwolą zoptymalizować zużycie energii i zaoszczędzić środki finansowe na wytwarzaniu energii cieplnej.