Jednym z większych zagrożeń dla materiałów izolacyjnych dla dachów o konstrukcji drewnianej jest wilgoć. Punkt rosy pojawia się już w temperaturze od 10 st C do 0 st C. To wtedy wytrąca się z powietrza najwięcej wody, która osadza się na zewnętrznej stronie materiału izolacyjnego. Dlatego tak ważnym elementem przy planowaniu izolacji dachu jest odpowiednia wentylacja drewnianej konstrukcji.
Wieloletnia praca z wykorzystaniem mat termoizolacyjnych pozwoliła na udoskonalenie techniki montażu w taki sposób aby zachować maksymalną szczelinę wentylacyjną pomiędzy izolacją a membraną dachową ( wysoko paroprzepuszczalną) bądź deskowaniem dachu. Duże znaczenie ma przekrój szczeliny, im większy tym ruch powietrza jest intensywniejszy a co za tym idzie lepsze odprowadzenie wilgoci. Należy pamiętać iż drewno jest materiałem organicznym, co przy połączeniu dodatniej temperatury oraz wody i znikomej wentylacji może powodować pojawienie zagrzybienia oraz degradacji drewna – czyli osłabienie konstrukcji.
Zalety mat przy odpowiednim montażu :
 • niska higroskopijność
 • mały przekrój : umożliwia uzyskanie większej szczeliny wentylacyjnej
 • kontakt z wilgocią nie pogarsza wysokich parametrów termoizolacyjnych mat TermoLock
 • Zaletą układu mat izolacyjncyjnych Termolock jest duża absorpcja dźwięków. Dźwięki rozchodzą się dwoma drogami: poprzez powietrze (fale dźwiękowe) oraz poprze drgania np. konstrukcji.
  Sposób montażu ostatniej warstwy daje poduszkę amortyzacyjną ograniczającą przenoszenie drgań (krople deszczu) na konstrukcje stalową mające zastosowanie w suchej zabudowie poddaszy.
  Brak efektu pylenia daje wykonawcy komfort pracy, dzięki temu ma możliwość dokładnego montażu w trudno dostępnych miejscach. W pierwszej kolejności odbywa się montaż maty izolacyjnej Termolock, a po prawidłowym zamontowani odcinany jest nadmiar. Dzięki takiej technice ekipa monterska jest w stanie wykonać izolację eliminując mostki termiczne.
  PPHU FOSS
  97-300 PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
  UL. NOWOWIEJSKA 10
  TEL. 607 098 852